Portal Hakkında

TUBITAK BILGEMkalkınma bakanlığıSiber Güvenlik Eğitim Portali, Kalkınma Bakanlığı işbirliği ile TÜBİTAK-BİLGEM Siber Güvenlik Enstitüsü tarafından yürütülen Siber Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi Projesi - Siber Güvenlik Eğitim Altyapısı iş paketi kapsamında hayata geçirilmiştir.
Siber Güvenlik Eğitim Portali ile;
  • Toplumun siber güvenlik ile ilgili konularda farkındalığının artırılması,
  • Yükseköğretim öğrencilerinin siber güvenlik teknolojileri konusunda teknik bilgi edinebilmeleri,
  • Siber güvenlik alanında çalışan uzmanların yetkinliklerinin geliştirilmesi için ihtiyaç duyulan eğitimlerin çevrim içi olarak sunulması planlanmaktadır.
Hayata geçirilen portal aynı zamanda 2016-2019 Siber Güvenlik Stratejisi ile belirlenen hedeflerin gerçekleştirilmesine katkı sağlamaktadır. Siber Güvenlik Eğitim Portali içeriğinin aşağıda belirtilen aşamalara göre tamamlanması ve yaygınlaştırılması hedeflenmektedir.

iceriklerin asama asama tamamlanması

Siber Güvenlik Eğitim Portali üzerinden TÜBİTAK-BİLGEM Siber Güvenlik Enstitüsü tarafından sunulan sınıf içi eğitimlerle ilgili bilgilere de erişebilirsiniz. TÜBİTAK-BİLGEM Siber Güvenlik Enstitüsü ve çalışmaları hakkında bilgi almak için http://sge.bilgem.tubitak.gov.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

En son değiştirme: 1 August 2017, Tuesday, 16:22